Hřiště na vodní pólo

Hřiště na vodní pólo – dámské a pánské

Mezinárodní organizace FINA používá vybavení na vodní pólo – od Malmstenu od roku 1976. Používá se na všech OH, mistrovství světa a Evropy. Hřiště na vodní pólo tvoří:

2 postranní dráhy a 8 brankových drah. Dámské hřiště má rozměry 25 x 20m a pánské 30 x 20m. Z brankové čáry – na každé straně – jsou 2m červené, následované 4m žluté s červenou značkou 5m od brankové čáry ve žlutém poli. Pro muže je zelená plocha 18m a 13m pro ženy. V centru je vždy bílá značka. Postranní dráhy jsou připevněny ve zdi bazénu. Brankové dráhy jsou upevněny z jedné strany ke zdi a na druhém konci za branky. Jsou vyrobeny na míru podle šířky bazénu.

Dráhy tvoří disky o průměru 100mm / 4 “ s navíjecí cívkou na jedné straně a napínací pružinou na straně druhé.

Hřiště na vodní pólo – Beach Deluxe

je určené pro použití na pláži, u jezera nebo na řece. Nejčastěji se kombinuje se žlutými hliníkovými brankami. Hřiště a brankové čáry se skládají z kotoučů s (Ø 100 mm / 4 ”), které jsou navlečeny na PP- (polyetylenové) lano, a připevněny na 4 robustní a dobře zavěšené rohy, vyrobené z pěny a PE materiálu.

Rozměr hřiště: 15 x 10 m

Hřiště na vodní pólo – Beach nafukovací

je určené pro použití na pláži, u jezera nebo na řece. Nafukovací hřiště o rozměru 15 x 10 m. Na hřiště se instalují nejčastěji nafukovací branky o rozměru 2500 x 800 mm a případně jsou možné i jiné velikosti branek.

Hřiště se dá snadno nafouknout a vyfouknout.